قوانین و مقررات زچ

موارد زیر که «قوانین و مقررات زچ» خوانده خواهد شد، شما را در استفاده صحیح و بدون مشکل از خدمات زچ راهنمایی خواهد کرد. لذا خواهشمند است، پیش از استفاده از «خدمات» ما به دقت موارد زیر را مطالعه کنید.

الف) شرایط عمومی


کلیه حقوق نشان زچ و نام‌های «زچ» و “Zotch” متعلق به شرکت معمار اندیشه پایامهر هستند.

با استفاده از خدمات ما، شما به صورت ضمنی موافقت خود را با شرایط استفاده اعلام می‌کنید و مقید به اجرای مفاد آن خواهید بود. در صورتی که شما نماینده‌ یک سازمان باشید، این موافقت معطوف به سازمان متبوع شما است و می‌بایست مجوزهای لازم را از طرف سازمان متبوع خود داشته باشید که در این صورت تمامی خطاب‌های مطالب آتی متوجه آن سازمان خواهد بود.

شما نباید هیچ‌گونه منع قضایی یا قانونی در استفاده از خدمات ما داشته باشید. بنابراین می‌بایست صلاحیت، قدرت و اختیار کامل را برای پذیرش این تعهد داشته باشید. در غیر این‌صورت هیچ‌گونه مسوولیتی متوجه ما نخواهد بود.

خدمات می‌توانند با افزودن امکانات و ویژگی‌های جدید در طول زمان تغییر کنند. ممکن است هر زمانی بر حسب نیاز، ما بدون اطلاع قبلی خدماتی را معلق، متوقف یا عوض کنیم. همچنین ممکن است، محتوایی را بر حسب صلاحدید حذف کنیم.

ممکن است علاوه بر شرایط عمومی خدمات زچ، دیگر خدمات ما شرایط خاص خود را داشته باشند که در این صورت شما باید آن‌ها را بپذیرید و در صورت وجود تفاوت میان شرایط عمومی و شرایط اختصاصی خدمات، اولویت با شرایط اختصاصی خواهد بود.

زچ ممکن است در هر زمان شرایط خدمات و سیاست های خود را اصلاح کرده یا تغییر دهد و شما متعهد می شوید که از تمامی این تغییرات تبعیت کنید. استفاده از هریک از خدمات زچ به این معنی است که شما تمام شرایط زچ را پذیرفته‌اید. اگرچه ممکن است ما تغییرات مهمی را که در شرایط استفاده از خدمات زچ ایجاد می شود به شما اطلاع دهیم، اما این وظیفه خود شماست که با مراجعه به شرایط و قوانین، آخرین تغییرات را مطالعه کنید.

اگرچه هدف ما ارایه خدماتی با بالاترین کیفیت و امنیت است، اما زچ در قبال قابلیت دسترسی، کیفیت خدمات و ایمنی سرویس‌ها تضمینی نمی‌دهد.

زچ تعهدی بر خالی از اشکال بودن سایت، رفع اشکالات در زمان معین و یا افزودن ویژگی‌های خاص مورد نیاز کاربران یا مجریان ندارد.

زچ می‌تواند در صورت تخلف از قوانین سایت، عضویت کاربران اعم از متقاضی، مشارکت‌کننده (تامین‌کننده) یا کاربر عادی را ملغی کند.

خدمات زچ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و طبق این قوانین تفسیر می‌شوند. هرگونه دعوی و حکم قضایی صرفا از طریق دادگاه‌ها و مجاری قانونی ایران قابل پیگیری است.

زچ مجوز اقدام قانونی علیه هر گونه تقلب یا پنهان‌کاری را در هر زمانی که کشف شود برای خود محفوظ می‌داند.


ب) حریم خصوصی و مالکیت


«اطلاعات شما» که در زچ قرار می‌دهید متعلق به شما بوده و ما در هیچ زمانی، هیچ‌گونه ادعایی نسبت به مالکیت آنها نخواهیم داشت. همچنین ما تضمین می‌کنیم که از این اطلاعات به هیچ عنوان استفاده‌ای به غیر از خدماتی که شما شخصا درخواست کرده‌اید، نکنیم.

در صورتی که برای ارایه‌ خدمات زچ هر استفاده‌ای از اطلاعات شما نیاز باشد، شما این مجوز را به ما داده‌اید. این مجوز با تضمین ما، به همکاران ما که خدمات جانبی مورد نیاز ما را تامین کرده و توسعه می‌دهند نیز تسری پیدا خواهد کرد.

به جز موارد استثنایی که در زچ توضیح داده شده است، و حکم قضایی صریح، ما تضمین می‌کنیم که اطلاعات شما را در اختیار غیر قرار ندهیم، مگر آنکه خود شما صراحتا درخواست کنید. این درخواست ممکن است در قالب استفاده از سرویس‌های ما برای دیگر سامانه‌ها باشد (مثل ورود از طریق حساب کاربری زچ در سایر سامانه‌ها)

شما موافقت می‌کنید که ما حق استفاده از اطلاعاتی که از طریق خدمات زچ به صورت عمومی منتشر شده است، را داریم. حتی اگر این اطلاعات پس از انتشار، دوباره از دسترس خارج شود.

با عضویت در زچ پروفایلی به شما اختصاص می‌یابد که به صورت عمومی در دسترس همگان است. شما فقط مواردی که می‌خواهید دیگران از شما بدانند را در این پروفایل قرار دهید. زچ هیچ‌گاه به درخواست شما این پروفایل را حذف یا اطلاعات آن را تغییر نخواهد کرد. مسئولیت صحت اطلاعات معرفی شما در این پروفایل با خودتان است.

در هر صورت، برای در دسترس قرار دادن هرگونه اطلاعاتی به هر کسی، از شما مجوز این کار یک بار دریافت خواهد شد و در صورتی که در دفعات بعدی، همان شرایط وجود داشته باشد، ممکن است این مجوز مجددا درخواست نشود.

شما مسئول محتوا و اطلاعاتی خواهید بود که در زچ قرار می‌دهید. به این معنی که شما حق نگهداری، پخش، استفاده غیر مجاز و سوءاستفاده (و...) از اطلاعاتی که متعلق به خودتان نیست یا اطلاعی از صاحب آن ندارید را نخواهید داشت. در چنین مواردی ممکن است زچ مدارک مالکیت یا مجوز رسمی را از شما مطالبه کند. به هر شکل، ما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات شما نخواهیم داشت و کلیه‌ دعوی‌ها مستقیما به شما ارجاع خواهد شد.

زچ به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال بررسی یا کنکاش در اطلاعات شما در خصوص وجود محتوای خلاف یا نقض حقوق و قوانین را نمی‌پذیرد. اما ممکن است در مواجهه با موارد ذکر شده، اقداماتی متناسب انجام دهد.


ج) شرایط استفاده اختصاصی زج


تمامی تعاملات زچ با شما به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. لذا، کلیه‌ ایمیل‌های ارسالی به و واصله از ایمیل‌های رسمی اعلام شده زچ دارای اعتبار است.

زچ مجاز است به طرح‌هایی که مخالف سیاست‌های ابلاغ شده توسط مراجع بالادستی و خط‌مشی‌های وی هستند، مجوز انتشار نداده، یا در هر زمانی که صلاح بداند در این خصوص اعمال نظر نماید.

پس از انتشار یک طرح در وب‌سایت، امکان هیچ‌گونه تغییری در زمان‌بندی و افزایش مبلغ آن وجود ندارد. تنها در صورت بروز شرایط استثنایی، زچ مجاز است در صورت وجود دلیل موجه، طرح‌های منتشر شده را به‌روز نماید.

هرگونه مشارکتی که در زچ انجام می‌شود متعلق به طرح مربوطه خواهد بود و نه زچ حق دارد از آن استفاده‌ دیگری کند و نه کمک‌کننده حق بازپس‌گیری مبلغ کمک خود را دارد. طرح‌های لغو شده از این قاعده مستثنی هستند و مبالغ آنها به حساب مشارکت‌کنندگان در سایت برگشت داده شده و مشارکت‌کنندگان می‌توانند از آن برای مشارکت در دیگر طرح‌ها استفاده کرده و یا درخواست بازگشت آن به حساب خود را بدهند.

حوزه جغرافیایی اجرای طرح‌های زچ در داخل کشور بوده، ولی مشارکت در طرح‌ها توسط مشارکت‌کنندگان خارج از کشور نیز بلامانع است.

مشارکت‌کنندگان با آگاهی كامل از اجرای طرح‌ها توسط کسب‌وکارهای ثالث و امکان عدم موفقیت در اجرای تمام یا بخشی از بخش‌های طرح‌ تعریف شده، در تامین وجوه انجام طرح‌ها مشارکت می‌کنند.

تمامی ورود و خروج وجوه در زچ از طریق درگاه‌های پرداخت معتبر داخلی (شامل بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی دارای مجوز) یا خارجی انجام می‌شود.

اسامی مشارکت‌کنندگان از هر طرح در صفحه مربوط به آن طرح نمایش داده می‌شود، ولی مبلغ مشارکت‌ها در حال حاضر به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود.

زچ در قبال مشارکت‌ها، به حامیان «گواهی مشارکت» (به صورت ایمیلی) ارائه می‌کند. همچنین تمامی مشارکت‌ها در سامانه جامع تامین مالی جمعی شرکت فرابورس ایران نیز ثبت می‌شوند.


د) وظایف شما


شما تضمین می‌کنید که کلیه اطلاعات ارایه شده‌ شما به زچ صحیح و متعلق به خودتان است.

شما تضمین می‌کنید که حداقل 18 سال تمام سن داشته و برای پذیرش این قرارداد و شرایط و اجرای آنها صلاحیت، اهلیت، قدرت و اختیار کامل دارید.

شما متعهد می‌شوید که از خدمات زچ صرفا در چارچوب ضوابط و شرایط زچ و در مقام بالاتر، دستورالعمل تامین مالی جمعی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، شرکت فرابورس ایران و کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی تشکیل شده پیرو دستورالعمل تامین مالی جمعی و همچنین قوانین و مقررات ایران استفاده کنید.

شما متعهد هستید که محتوای غیر شرعی و غیر قانونی را بر روی زچ نگهداری نکنید. بدیهی است، به اشتراک‌گذاری این‌گونه محتوا نیز ممنوع است.

در صورتی که تخلفی از قوانین و شرایط استفاده‌ ذکر شده در زچ مشاهده کردید، از طریق ایمیل به zotch.ir@gmail.com به ما اطلاع دهید. اقدامات زچ در قبال متخلفین ممکن است شامل این موارد باشد:

محدود کردن دسترسی عمومی به اطلاعات منتشر شده و به اشتراک گذاشته شده غیر فعال کردن دسترسی‌های کاربر متخلف حذف اطلاعات مذکور حذف کاربر متخلف شما مسئول تمام فعالیت‌هایی خواهید بود که تحت نام کاربری شما انجام می‌شود، لذا حفظ امنیت کلمه عبورتان بسیار مهم است.

شما متعهد می‌شوید که تنها خودتان از خدمات زچ استفاده کنید و حق فروش، کپی، یا بازنشر آن‌ها را ندارید.

شما متعهد می‌شوید که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اقدامی که به منافع مادی و معنوی زچ لطمه وارد نماید مرتکب نشوید.

شما متعهد می‌شوید که به هیچ وجه از خدمات ما برای اغفال افراد، ایجاد سوء ظن، اقدامات خرابکارانه و انجام دیگر رفتارهای خلاف عرف و اخلاق در ارتباط با دیگر کاربران زچ یا مخاطبان استفاده نکنید.

آیا سوالی دارید؟

ما به شما کمک خواهیم کرد تا شغل و رشد خود را افزایش دهید.
امروز با ما تماس بگیرید